Budowa z generalnym wykonawcą czy bez?

Budowa domu z generalnym wykonawcą to rozwiązanie, które wydaje się dosyć zachęcające. Na rynku działają firmy, które chętnie podejmą się wykonania wszystkich niezbędnych robót bez konieczności zaangażowania ze strony inwestora.

Niestety w obecnych warunkach budowa z generalnym wykonawcą zazwyczaj oznacza zawyżanie kosztów praktycznie każdego etapu budowy. Niestety także w takim wypadku trzeba na bieżąco nadzorować postępy wszystkich wykonywanych prac. Trzeba pamiętać, że takie firmy zazwyczaj zajmują się kilkoma inwestycjami jednocześnie i będą pracować lepiej, tam gdzie będą przez cały czas kontrolowane.

W praktyce zatrudnianie kilku różnych ekip okazuje się bardziej efektywne. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, żeby poszukać rzetelnych firm i nie kierować się jedynie niską ceną. Zawsze przed zapłaceniem zaliczki należy podpisać umowę z wykonawcą. Zawsze trzeba zachować ostrożność, ponieważ każdy może trafić na nieuczciwych i mało rzetelnych wykonawców, którzy zawyżą koszty lub znikną z otrzymaną zaliczką.

About the author