Czas na przyjęcie!

Nie ma chyba lepszego czasu na zabawę w ciągu roku jak karnawał. Obojętnie czy spędzamy go na wykwintnych przyjęciach, w miejskich klubach czy we własnym domu powinniśmy przyłożyć wszelkich starań, aby był to czas zabawy i wypoczynku, a nie nerwów związanych z organizacją tego typu przyjęć. Z powodu właśnie takiego stresu coraz więcej osób rezygnuje z przygotowywania domowego karnawału i zapraszania do siebie grona znajomych. Szkoda, czasami wystarczy tak niewiele…

Przygotowanie przyjęcia wcale nie musi okazać się aż takie trudne. Wbrew pozorom, niezależnie od tego jaki metraż ma nasze „M”, zawsze możemy stworzyć w nim niepowtarzalny klimat do zabawy – wystarczy tylko nieco inwencji i oczywiście chęci. Jak to zrobić? Na początku trzeba przede wszystkim dobrze rozplanować miejsce na przyjęcie. Właściciele dużych salonów problemu nie mają, jednak skromniejsi posiadacze mieszkania Szczeci n czy mieszkania Poznań mogą mieć pewne kłopoty. Wystarczy jednak w największym pomieszczeniu w domu wygospodarować nieco miejsca na tańce (szczególnie mile widziany parkiet, jednak miękki dywan może z powodzeniem go zastąpić), a także kącik na szwedzki stół z przekąskami oraz miejsce, w którym goście mogą odpocząć. Po przestawieniu kilku mebli może się okazać, że nasze lokum wcale nie jest aż tak małe jak wydaje się na co dzień.

Po odpowiednich „przeróbkach” trzeba zadbać o szczegóły, takie jak odpowiednie ustrojenie domu. Balony, serpentyny, dodatkowe kolorowe poduszki (służące zarówno jako ozdoba na kanapę, jak i zastępujące miejsca siedzące na podłodze) oraz romantyczne świece będą idealnie nadawać się do ustrojenia mieszkania. Po takich starannych przygotowaniach wystarczy wykonać przekąski, zaprosić gości i… bawić się do rana!

About the author