Czyszczenie elewacji Poznań

Bardzo często zdarza się tak, że stojące obok siebie dwa budynki znacznie różnią się czystością elewacji. Dzieje się tak dlatego, że na stopień zabrudzenia wpływ ma nie tylko lokalizacja budynku, ale również faktura tynku.
Najbardziej podatnymi na różnego rodzaju zabrudzenia są tynki mineralne oraz tynki typu kornik. Mineralne chłoną kurze oraz pyły niczym przysłowiowa gąbka. W kornikach natomiast problemem są rowki, w których zabrudzenia uwielbiają się osadzać. Najbardziej odpornymi na zabrudzenia są natomiast tynki akrylowe, silikonowe oraz silikatowe.
Jak więc widzisz, to nie tylko kwestia lokalizacji wpływa na stan zabrudzenia elewacji. Nic więc dziwnego, że dwa sąsiadujące ze sobą budynki mogą mieć zupełnie różny stopień zabrudzenia elewacji.
Na szczęście istnieją bardzo skuteczne metody ich czyszczenia. Jeśli mieszkasz w Poznaniu, z łatwością znajdziesz firmę, której profil działalności opisują słowa czyszczenie elewacji Poznań. Dobierze ona metodę czyszczenia do rodzaju tynku i szybko przywróci mu jego urok.

About the author