Kosztorys budowy ? co zawiera?

Kosztorys budowy to niezwykle przydatny dokument. Jeśli zostanie przygotowany przez dobrego fachowca stanie się źródłem cennej wiedzy, która pozwoli podjąć szereg bardzo ważnych decyzji w czasie budowy domu.

Kosztorys będzie zawierał szereg informacji na temat wszystkich prac koniecznych do wykonania w trakcie budowy. Będzie więc obejmował zarówno przygotowanie działki budowlanej, wykonanie fundamentów, ścian i dachu, wszystkich instalacji, jak i wykończenie budynku za zewnątrz i wewnątrz. Dodatkowo kosztorys obejmie dodatkowe koszty związane z zakupem projektu, zatrudnieniem kierownika budowy. Dobry kosztorysant uwzględni także różne nieprzewidziane sytuacje, które mogą przytrafić się każdemu inwestorowi. Dotyczy to na przykład kradzieży materiałów.

Kosztorys pozwala na dokładne oszacowanie budżetu budowy. Jest też bardzo dobrym źródłem informacji na temat przeciętnych cen materiałów budowlanych oraz różnych usług, dzięki czemu będzie bardzo przydatny dla wszystkich osób, które nie mają wystarczającej wiedzy.

About the author