Kupno domu od dewelopera

Zakup gotowego domu wybudowanego przez dewelopera wydaje się prostym i bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jednak także w takim przypadku mogą pojawić się różnego rodzaju mankamenty.

Zazwyczaj największym problemem w przypadku zakupu domu od dewelopera jest lokalizacja takiej nieruchomości. Budynki tego typu powstają w ograniczonej ilości miejsc. Zazwyczaj można wybrać między kilkoma różnymi projektami domów, jednak wprowadzenie poprawek jest najczęściej ograniczone jedynie do dokonania kilku drobnych poprawek we wnętrzach, np. likwidacji ścianek działowych. Osoby, które nie mają ochoty zamieszkać na osiedlu prawie identycznych domków jednorodzinnych mogą zdecydować się na zakup samej działki i zlecić budowę według wybranego projektu.

Zakup od dewelopera oznacza przede wszystkim ograniczenie formalności. Ma to spore znaczenie także dla wszystkich osób, które w tym celu zaciągają kredyt. W przeciwieństwie do budowy można także w ten sposób zyskać gwarancję ceny nieruchomości, która będzie bardzo przewidywalna.

About the author