Mieszkanie do remontu

Kupno mieszkania wymaga długiego zastanowienia. W końcu konsekwencje błędnej decyzji mogą być bardzo poważne. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku zakupu mieszkania przeznaczonego do generalnego remontu.

Mieszkanie do remontu zazwyczaj wymaga sporych nakładów pracy. Zazwyczaj trzeba położyć nowe płytki w łazience, wymienić szafki kuchenne i podłogi lub odmalować ściany. Zakres takich prac może być bardzo szeroki i będzie zależał od konkretnego lokalu. Na pewno należy pamiętać, że do wielu mieszkań tego typu nie można się w ogóle wprowadzić bez wykonania przynajmniej częściowego remontu, dlatego jest to rozwiązanie dla osób, które dysponują czasem.

Kolejnym problemem jest również oszacowanie całkowitych kosztów wszystkich inwestycji, których będzie wymagało mieszkanie. Niestety nie każdy właściciel jest uczciwy i wiele osób będzie starało się przestawić swoją ofertę jako bardziej opłacalną i korzystną niż ma to miejsce w rzeczywistości, co oczywiście przełoży się na dodatkowe koszty inwestora.

About the author