Profesjonalny kosztorys budowy ? dlaczego warto?

Przygotowanie profesjonalnego kosztorysu budowy to dosyć duży wydatek. Dlatego wielu inwestorów rezygnuje z takiego rozwiązania lub stara się na nim zaoszczędzić.

Jednocześnie dobry kosztorys ma wiele zalet, które warto brać pod uwagę. Przede wszystkim pozwala na bardzo dokładne oszacowanie wszystkich wydatków. Jednocześnie stanowi źródło cennych informacji na temat cen, które można następnie porównać z cenami rynkowymi. Dobrze przygotowany kosztorys uwzględni także różnego rodzaju nieprzewidziane wydatki, wynikające np. z awarii lubo opóźnień.

Jakie są wady korzystania z profesjonalnego kosztorysu? Na pewno są to koszty. Jeśli ktoś zdecyduje się na zamówienie kilku kosztorysów, np. w celu porównania różnych projektów, narazi się na dosyć konkretne koszty. Kolejny problem to fakt, że praktycznie każdy może zostać kosztorysantem ? nie ma żadnych ograniczeń narzuconych przez państwo. Dlatego należy przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu konkretnej osoby należy sprawdzić jej referencje oraz posiadane doświadczenie.

About the author