Rynek mieszkaniowy

Nigdy nie budowano tak wiele mieszkań jak obecnie – ten swoisty boom mieszkaniowy związany jest z coraz większym zapotrzebowaniem na coraz to nowe lokale mieszkaniowe. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast i aglomeracji miejskich, które przyciągają coraz więcej młodych ludzi. Budownictwo i związany z nim rynek kwitnie zatem tak, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Mieszkania, które się dziś buduje to nie tylko znane z poprzednich lat bloki z podobnymi do siebie lokalami mieszkaniowymi. Coraz większą uwagę zwraca się bowiem na to, jak się mieszka. Architekci chętnie adoptują stare fabryki czy inne lokale użytkowe na mieszkania o niepowtarzalnym klimacie. Bardzo popularne są na przykład tak zwane lofty, które chętnie wybierane są zwłaszcza przez artystów oraz młodych ludzi. Wiążą się jednak zazwyczaj także z dużymi kosztami zakupu lub wynajmu, są to bowiem lokale dość nietypowe oraz designerskie.

Mieszkań – niezależnie od rodzaju i typu – buduje się jednak naprawdę dużo nic nie zapowiada, by miało się to wkrótce zmienić.

About the author