Zamawianie z zaufanych źródeł

W branży opierającej się na dostawach z najróżniejszych sklepów budowlanych, hurtowni albo składów, zaufanie wykonawców i podwykonawców do danego partnera biznesowego jest bardzo ważne. Daje to możliwość negocjowania warunków, gdyż zamawiając pręty gwintowane w mniejszej ilości i okazjonalnie ? trudno o negocjowanie warunków.
Jeśli jednak firma bardzo regularnie zgłasza zapotrzebowanie na wkręty samowiercące albo inne materiały budowlane i zawsze korzysta z tej samej hurtowni ? może liczyć na preferencyjne warunki cenowe. To najważniejsze, ale równie ważne jest przekonanie o odpowiedniej jakości dostarczanego asortymentu.
Zamawiając kołki o konkretnych parametrach, czyli wymiarach oraz konkretnych materiałów, do których są przeznaczone ? wszyscy na placu budowy oczekują, że zamówienie dotrze nie tylko bardzo szybko, ale że będzie dokładnie odpowiadało temu, czego faktycznie potrzeba do dalszych prac. Jakiekolwiek nieporozumienie z dostawcą takich materiałów może poważnie opóźnić prace i utrudnić działanie najróżniejszym ekipom.

About the author